Wakacyjne Laboratorium Twórczości 2021

Wakacyjne Laboratorium Twórczości 2021

                            Wszyscy myślimy…jak, z kim, z czym wypłynąć w dal….

Laboratoria Treningu Twórczości są stałą formą doskonalenia, głównie w formule warsztatowej, podczas których poznajemy metody, style i konkretne ćwiczenia z treningów twórczości w praktyce.

Mając za sobą doświadczenie potwierdzające zasadę, że czas wakacyjny jest idealny, by zrobić coś dla siebie, proponujemy Państwu Wakacyjne Laboratorium Twórczości.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chętnie połączą wiedzę z praktyką w pięknych okolicznościach przyrody. Są zainteresowane rozwojem osobistym w zakresie coachingu, kształtowania postawy twórczej, poszukują nowych metod pracy (z uczniami i dorosłymi), nie boją się przeżyć przygody z „twórczymi szykanami”, zmierzą się z technikami rękodzielniczymi, będą szukać inspiracji w literaturze, muzyce, sztukach plastycznych i przestrzeni – tak realnej jak i wirtualnej.

Continue reading →

Jakie czasy, takie spotkania. Online z zarządem PSK :-)

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności!
Zarząd PSK serdecznie zaprasza na spotkanie online w dniu 19 lutego o godz. 19.00, aby porozmawiać o tym, co ważne dla naszej społeczności.
Ceniąc i uważając za wartość twórcze spotkania w realu, doszliśmy do wniosku, że czas ucieka, a my chcemy się zobaczyć. Jakie czasy – takie spotkania ????
Jeśli jesteś zainteresowana/y – wypełnij formularz zgłoszeniowy a my skontaktujemy się, podając link do spotkania.
Zapraszamy. Tutaj link do formularza zgłoszeniowego:https://docs.google.com/forms/d/11gmgOuxikdbctiHWVVZcxHwy2fcJoldqc4CWZRm2LTI/edit?fbclid=IwAR1ipCrqokOuAllCd4J-TEKLjZttwPDlTetPqP9l9CkByZM_yLoByiTxb0c

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

“Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie” autorstwa dr Elżbiety Płóciennik i prof. dr. hab. Krzysztofa J. Szmidta zadebiutowało na rynku wydawniczym pod koniec 2020 r. i jest nowym, ciekawym spojrzeniem na istotę twórczego myślenia, czyli właśnie myślenie pytajne. Poniżej link do artykułu dr Elżbiety Płóciennik. Serdecznie gratulujemy Autorom! 🙂 https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/2020/12/21/o-pytaniach-i-zadawaniu-pytan-czyli-o-mysleniu-pytajnym/

Spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PSK

Spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PSK

W dniach 22-24 lipca 2020 r. odbyło się wyjazdowe spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Podobnie jak wielu innym organizacjom czy stowarzyszeniom pandemia mocno pokrzyżowała plany, bo odwołano wiosenne Laboratorium Twórczości i Wakacyjne Laboratorium Twórczości, które miało się odbyć na Mazurach. W związku z tym rozmawiano o nowej rzeczywistości, uwzględniającej kontekst aktualnej sytuacji, planach jesiennego Laboratorium, a także o okrągłej, dwudziestej rocznicy powstania PSK.

Continue reading →
XV Wirtualny Jubileusz DI

XV Wirtualny Jubileusz DI

W dniach 19-21 czerwca 2020 odbył się Wirtualny Jubileusz XV Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – wydarzenie, któremu Polskie Stowarzyszenie Kreatywności patronuje od wielu lat. Pandemia spowodowała zmianę formuły tej pięknej uroczystości, stanowiącej podsumowanie twórczych zmagań wielu drużyn z Polski i z zagranicy, Życzymy Organizatorom niegasnącego zapału i trzymamy kciuki za kolejne edycje.

Konferencja online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”.

Konferencja online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”.

W dniu 9 maja 2020 r. członkinie Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, odpowiadając na zaproszenie EduAkcji, wystąpiły jako ekspertki i prelegentki  na konferencji online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”. Dr Monika Just opowiadała o postawie twórczej („Postawa twórcza pomysłem na działania wspierające rozwój dziecka mimo ograniczeń”), Dorota Kulesza-Tałan poświęciła swój wykład samoregulacji i uważności („Jak wzmacniać samoregulację i uważność w sytuacji kryzysowej?”), a Ewa Bodnar pochyliła się nad pracą z dzieckiem z deficytami („Wzmacnianie postawy twórczej w pracy z dzieckiem z różnymi deficytami”). Cieszyło duże zainteresowanie tematem postawy twórczej, która odpowiednio stymulowana, może wspierać ludzi również w czasach kryzysu.

Laboratorium Treningu Twórczości „Fenomen Logicznego Designu”

Laboratorium Treningu Twórczości „Fenomen Logicznego Designu”

Z przykrością informujemy, że z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce, wywołanej pandemią wirusa COVID-19, jesteśmy zmuszeni odwołać planowane na 21 marca 2020 w Radomiu Laboratorium Treningu Twórczości “Fenomen Logicznego Designu”. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać warsztatowo w możliwie najszybszym terminie. Życzymy wszystkim Państwu zdrowia i spokoju.