Wakacyjne Laboratorium Twórczości 2021

                            Wszyscy myślimy…jak, z kim, z czym wypłynąć w dal….

Laboratoria Treningu Twórczości są stałą formą doskonalenia, głównie w formule warsztatowej, podczas których poznajemy metody, style i konkretne ćwiczenia z treningów twórczości w praktyce.

Mając za sobą doświadczenie potwierdzające zasadę, że czas wakacyjny jest idealny, by zrobić coś dla siebie, proponujemy Państwu Wakacyjne Laboratorium Twórczości.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chętnie połączą wiedzę z praktyką w pięknych okolicznościach przyrody. Są zainteresowane rozwojem osobistym w zakresie coachingu, kształtowania postawy twórczej, poszukują nowych metod pracy (z uczniami i dorosłymi), nie boją się przeżyć przygody z „twórczymi szykanami”, zmierzą się z technikami rękodzielniczymi, będą szukać inspiracji w literaturze, muzyce, sztukach plastycznych i przestrzeni – tak realnej jak i wirtualnej.

W programie przewidziane są warsztaty kaligrafii na tkaninie, przyjrzenie się „architekturze” metafory, fotografii jako formie rozwoju osobistego, warsztaty matematycznego myślenia i inspiracje sztuką Eschera we współczesnych dziedzinach projektowania. Zastanowimy się nad programem Motywacji Błyskawicznej, a podczas docierania do opowieści skryptowych zmierzymy się z przyjemną techniką druku  z  matryc  glinianych. Program spotkania będzie podporządkowany metodyce treningu twórczości. Wszystkie warsztaty poprowadzą członkowie (trenerzy i superwizorzy) Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Znajdzie się też czas na zwiedzanie urokliwej okolicy i wakacyjny relaks. Najważniejsza jest przecież równowaga. Szczegółowy program zostanie podany osobom, które zgłoszą swój udział w WLT.

W tym roku zapraszamy na Mazury do miejscowości Stręgielek, położonej w województwie  warmińsko – mazurskim, w powiecie węgorzewskim, nad rzeką Sapiną i wśród rozległych łąk. A do jeziora Stręgielek  z plażą, dotrzeć można po przejściu 800 metrów…Wokół cisza, spokój, śpiew ptaków.

Urokliwe miejsce zaprasza do wędrówek pieszych, wycieczek rowerowych, kajakowania. Doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku oraz intensywnej pracy nad rozwojem osobistym.

Zakwaterowanie:  Agropensjonat Stręgielek

Termin: 18 -24 lipca 2021r.

Odpłatność :

Dla członków PSK, mających opłacone składki członkowskie: 900 zł, dla pozostałych osób: 1100 zł (dla dzieci do lat 4opłata wynosi 800 zł).

Każda zgłaszająca się osoba wpłaca 100 zł bezzwrotnego zadatku (wlicza się go do całości kosztów pobytu). Ten zadatek koniecznie trzeba wpłacić do 9 czerwca na konto PSK, gdyż musimy przelać pieniądze tytułem zadatku na konto właścicieli. Jest to konieczne, inaczej rezerwacja nie zostanie przyjęta.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: dorkul67@gmail.com  do dnia 28 maja 2021r.– wtedy musimy potwierdzić ilość osób biorących udział w Wakacyjnym Laboratorium Twórczości.

Wpłat prosimy dokonywać na konto nr: PKO SA  IV O/Kraków  10 1240 3002 1111 0000 2885 7811

W tytule wpłaty:  imię, nazwisko uczestnika, WLT 2021,Stręgielek.

Opłata obejmuje koszt zakwaterowania, wyżywienia oraz  warsztatów. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie
o odbyciu formy doskonalenia zawodowego. Osobom zainteresowanym wystawiamy faktury.

Zapraszamy, płyńmy, przeżyjmy  razem   kilka  twórczych  dni!

W imieniu Zarządu PSK

Prezeska Anna Przybylska

Laboratorium Treningu Twórczości „Fenomen Logicznego Designu”

Laboratorium Treningu Twórczości „Fenomen Logicznego Designu”

Z przykrością informujemy, że z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce, wywołanej pandemią wirusa COVID-19, jesteśmy zmuszeni odwołać planowane na 21 marca 2020 w Radomiu Laboratorium Treningu Twórczości „Fenomen Logicznego Designu”. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać warsztatowo w możliwie najszybszym terminie. Życzymy wszystkim Państwu zdrowia i spokoju.

Laboratorium Treningu Twórczości „Design Thinking” w Łodzi

Laboratorium Treningu Twórczości „Design Thinking” w Łodzi

16 marca 2019 r. odbyło się w Łodzi kolejne Laboratorium Treningu Twórczości „Design Thinking”. Tym razem na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności odpowiedziała Beata Michalska-Dominiak, trenerka i moderatorka design thinking. Warsztaty przeprowadziły uczestników przez kolejne etapy procesu według metody, w której liczą się takie np. zasady:

1/ Użytkownik jest najlepszym ekspertem od swoich własnych potrzeb.
2/ Nie zakładaj, że wiesz, czego potrzebują użytkownicy.
3/ Nie zakładaj, że jesteś mądrzejszy od swoich użytkowników.

Zakłada się, że efektem procesu projektowego prowadzonego metodą design thinking będą innowacyjne rozwiązania zgodne z potrzebami użytkowników (klientów).

Generowanie pomysłów nie jest tak naprawdę łatwą sprawą, ale uczestnicy przekonali się, że można w ciągu 45 minut wygenerować w 5 osobowej grupie prawie 100 różnorodnych pomysłów!

Dziękujemy wszystkim za to spotkanie. Jak zwykle warto było jechać z każdego zakątka Polski.

Laboratorium Treningu Twórczości „Synektyka” w Krakowie

Laboratorium Treningu Twórczości „Synektyka” w Krakowie

Synektyka
Synektyka to taktyka, co sedna sprawy dotyka,
Czasem prosta i znana taktyka logice się wymyka.
To, co dziwne, wydziwiane,
Oczy otwiera zaspane.
I nagle, ojej buzie wszystkie roześmiane,
Bo zadanie choć trudne, łatwe ma już rozwiązanie. (Ewa Bodnar)

10 marca 2018 roku odbyło się w Krakowie Laboratorium Treningu Twórczości „Synektyka”. Laboratoria Treningu Twórczości (LTT) to cykliczne warsztaty metodyczne służące wymianie i bogaceniu doświadczeń w obszarze metodyki twórczego rozwiązywania problemów, nie tylko edukacyjnych. Tym razem poznawaliśmy tajniki twórczego rozwiązywania problemów metodą synektyczną. Synektyka to bowiem jedna z metod twórczego rozwiązywania problemów. I to przywiodło do Krakowa grupę głodnych wiedzy na jej temat… Było to wspaniałe spotkanie warsztatowe:merytoryczne, radosne,chwilami ludyczne,ale…synektyczne…

Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom, a szczególnie prowadzącemu warsztaty doktorowi Krzysztofowi Piotrowskiemu za ogarnięcie naszych temperamentów i mistrzowskie trenerskie przeprowadzenie nas z punktu A do punktu Z przez wszystkie rafy po drodze.

Dr Krzysztof Piotrowski, jeden z współzałożycieli Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności jest psychologiem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z Ośrodkiem Twórczej Edukacji „Kangur” w Krakowie. Zajmuje się eksperymentalnym badaniem twórczości oraz procesów poznawczych, stworzył kilkanaście oryginalnych technik wspomagających myślenie twórcze (m.in. techniki odlingwistyczne). Autor publikacji na temat pamięci, uwagi, uczenia mimowolnego i wspierania zdolności twórczych.