Jestem pedagożką, nauczycielką dyplomowaną. Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w zakresie psychopedagogika kreatywności (2000), wiedza o teatrze (2014), zarządzane oświatą (2007) oraz uczestniczyłam w licznych szkoleniach z dramy, warsztatów teatralnych i pedagogiki zabawy, laboratoriach, seminariach i konferencjach twórczości. Jestem członkiem od 2000 roku czyli od samego początku powstania Stowarzyszenia.
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Licencjonowany superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz trener międzynarodowego programu Destination Imagination. Redaktorka międzynarodowego czasopisma naukowego „Creativity. Theories-Research-Applications” (www.creativity.uwb.edu.pl) poświęconego problematyce kreatywności człowieka.
Jej zainteresowania naukowo – badawcze koncentrują się głównie wokół kreatywności i pasji człowieka.
Na co dzień nauczyciel (ponad 20 letni staż pracy w szkole, przez 10 lat pełniła funkcję dyrektora szkoły podstawowej). Absolwentka PŁ oraz UŁ, kursów z zakresu pedagogiki Montessori (w szczególności z zakresu nauk przyrodniczych), studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezes Fundacji KOLOROWO.
Pasjonatka sztuki i kultury, realizatorka projektów dydaktyczny wyzwalających kreatywność. Doświadczenie organizacyjne zdobywała podczas organizacji wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych realizowanych m.in. przez fundacje KOLOROWO (www.kolorowo.org).
Plastyczka, instruktorka grafiki warsztatowej, arteterapeutka, nauczycielka dyplomowana , trenerka treningów twórczości, animatorka rozwoju podmiotowości. Pracowała w szkołach podstawowych, gimnazjach, w szkołach wyższych, w domach kultury, a także w ośrodkach z osobami niepełnosprawnymi. Od 2003 roku prowadzi treningi twórczości, początkowo ze studentami sporadycznie z młodzieżą gimnazjalną oraz z dziećmi ze szkół podstawowych.
Aktualnie prowadzi „Zabawy plastyczne”, „Eksperymenty plastyczne” dla dzieci według autorskiego programu „Od bazgroty do figury”- zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym wspomagające rozwój oraz „Przygody z grafiką” i pracownię ceramiki dla dzieci, młodzieży, dorosłych..
dr hab. prof. UwB. Pracuje w Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku a także w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży.
Zainteresowania naukowe dotyczą twórczej aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych rozpatrywanej z perspektywy zdolności, uzdolnień i postaw twórczych. Drugim obszarem zainteresowań jest problematyka treści i struktury obrazu Ja, a także mechanizmów i uwarunkowań (podmiotowych i edukacyjnych) rozwoju Ja dzieci w wieku przedszkolnym i w młodszym wieku szkolnym. Trzeci obszar badań wyznacza problematyka narracji i autonarracji.
Z wykształcenia jestem polonistką i pedagożką twórczości, terapeutką osób ze spektrum autyzmu, obecnie jako właścicielka „Przestrzeni Wolności” prowadzę gabinetowo terapię w modalności Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Edukatorsko współpracuję z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, jako dydaktyk prowadzę zajęcia na studiach podyplomowych z zarządzania oświatą, przywództwa edukacyjnego i terapii pedagogicznych. Wykorzystuję swoje 20-letnie doświadczenie bycia dyrektorką gimnazjum, a także ekspertką i trenerką w projektach „Przywództwo edukacyjne”, „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” czy „Szkoła kompetencji”.
Nauczyciel dyplomowany (zajęcia plastyczne: dzieci, młodzież, dorośli), superwizor treningu twórczości, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności (od 2009r.).
Absolwentka: Liceum Sztuk Plastycznych im. P. Potworowskiego (dawniej: Fr. Bartoszka), Policealnej Szkoły Pracowników Socjalnych, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: Pedagogika Opiekuńcza), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Podyplomowe Studium Edukacji Dzieci Zdolnych na Obszarach Rustykalnych) oraz wielu treningów z zakresu rozwijania dyspozycji twórczych
skarbnik, członek zarządu, przewodniczący komisji rewizyjnej PSK (od 2017)
z wykształcenia i z zamiłowania elektronik oraz informatyk, członek Stowarzyszenia Inżynierów Polskich, Polskiej Izby Systemów Alarmowych i PSK.
Urodzony w 1961 roku w Bydgoszczy, gdzie mieszka do dzisiaj. Z wykształcenia i z zamiłowania elektronik (ukierunkowany na nowoczesne systemy monitoringu i zabezpieczeń) oraz informatyk (z przewagą grafiki komputerowej). Członek Stowarzyszenia Inżynierów Polskich, Polskiej Izby Systemów Alarmowych i Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Stworzył firmę elektroniczną ”YOCA”, w której szefuje (ojciec-dyrektor), projektuje (śmiało i z rozmachem), negocjuje (z niezłym skutkiem) i wyżywa się twórczo. Dzięki temu funkcjonują wideomonitoringi miast, zabezpieczone są najbardziej strzeżone twierdze w naszym kraju, lotniska, stadiony, a bydgoskie szkoły wprowadzają e-dzienniki.
członek zarządu, skarbnik, członek komisji rewizyjnej PSK (od 2013)
Dr nauk społecznych w zakresie pedagogiki twórczości; trener twórczego myślenia i rozwijania zdolności poznawczych, licencjonowany superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, certyfikowany moderator procesu Design Thinking pedagog dziecięcy, wykładowca AHE w Łodzi, edukator a także przedsiębiorca, właściciel marki Just4Creativity.
Pedagog-terapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stargardzie. Koordynatorka sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli pt. „Kreatywność w nauczaniu” oraz „Rozwijanie kompetencji matematycznych metodami twórczego myślenia”.