Plastyczka, instruktorka grafiki warsztatowej, arteterapeutka, nauczycielka dyplomowana , trenerka treningów twórczości, animatorka rozwoju podmiotowości. Pracowała w szkołach podstawowych, gimnazjach, w szkołach wyższych, w domach kultury, a także w ośrodkach z osobami niepełnosprawnymi. Od 2003 roku prowadzi treningi twórczości, początkowo ze studentami sporadycznie z młodzieżą gimnazjalną oraz z dziećmi ze szkół podstawowych. Aktualnie prowadzi „Zabawy plastyczne”, „Eksperymenty plastyczne” dla dzieci według autorskiego programu „Od bazgroty do figury”- zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym wspomagające rozwój oraz „Przygody z grafiką” i pracownię ceramiki dla dzieci, młodzieży, dorosłych..
dr hab. prof. UwB. Pracuje w Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku a także w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży.
Zainteresowania naukowe dotyczą twórczej aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych rozpatrywanej z perspektywy zdolności, uzdolnień i postaw twórczych. Drugim obszarem zainteresowań jest problematyka treści i struktury obrazu Ja, a także mechanizmów i uwarunkowań (podmiotowych i edukacyjnych) rozwoju Ja dzieci w wieku przedszkolnym i w młodszym wieku szkolnym. Trzeci obszar badań wyznacza problematyka narracji i autonarracji.
Artysta muzyk, w latach 1990-2005 dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem, autorka koncepcji i założycielka pierwszej w Polsce Państwowej Podstawowej Szkoły Artystycznej, przekształconej podczas reformy w 9-letnią Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną.
Autorka książek i publikacji związanych z muzyką, kreatywnością i historią Zakopanego / m.in. tomika poezji; scenariusza misterium Bożonarodzeniowego Godni cas – dla Teatru Witkacego; wpółautor Przewodnika historycznego po Zakopanem; Zakopane od A do Z; Muzyki i Tatr; Podróży z Fantazją – bajki muzycznej; Pati i Jędrek mali strażnicy Tatr; audycji telewizyjnych.
z wykształcenia jestem polonistką i pedagożką twórczości, terapeutką osób ze spektrum autyzmu, obecnie jako właścicielka „Przestrzeni Wolności” prowadzę gabinetowo terapię w modalności Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Edukatorsko współpracuję z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, jako dydaktyk prowadzę zajęcia na studiach podyplomowych z zarządzania oświatą, przywództwa edukacyjnego i terapii pedagogicznych. Wykorzystuję swoje 20-letnie doświadczenie bycia dyrektorką gimnazjum, a także ekspertką i trenerką w projektach „Przywództwo edukacyjne”, „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” czy „Szkoła kompetencji”.
Nauczyciel dyplomowany (zajęcia plastyczne: dzieci, młodzież, dorośli), superwizor treningu twórczości, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności (od 2009r.).
Absolwentka: Liceum Sztuk Plastycznych im. P. Potworowskiego (dawniej: Fr. Bartoszka), Policealnej Szkoły Pracowników Socjalnych, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: Pedagogika Opiekuńcza), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Podyplomowe Studium Edukacji Dzieci Zdolnych na Obszarach Rustykalnych) oraz wielu treningów z zakresu rozwijania dyspozycji twórczych
Dr nauk społecznych w zakresie pedagogiki (specjalność: pedagogika twórczości); trener twórczego myślenia i rozwijania zdolności poznawczych, licencjonowany superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, pedagog dziecięcy, dydaktyk, edukator a także przedsiębiorca, właściciel i trener w firmie Just4Creativity.
Pedagog-terapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stargardzie. Koordynatorka sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli pt. „Kreatywność w nauczaniu” oraz „Rozwijanie kompetencji matematycznych metodami twórczego myślenia”.