Z przykrością informujemy, że z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce, wywołanej pandemią wirusa COVID-19, jesteśmy zmuszeni odwołać planowane na 21 marca 2020 w Radomiu Laboratorium Treningu Twórczości “Fenomen Logicznego Designu”. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać warsztatowo w możliwie najszybszym terminie. Życzymy wszystkim Państwu zdrowia i spokoju.
16 marca 2019 r. odbyło się w Łodzi kolejne Laboratorium Treningu Twórczości “Design Thinking”. Tym razem na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności odpowiedziała Beata Michalska-Dominiak, trenerka i moderatorka design thinking. Warsztaty przeprowadziły uczestników przez kolejne etapy procesu według metody, w której liczą się takie np. zasady:
Synektyka Synektyka to taktyka, co sedna sprawy dotyka, Czasem prosta i znana taktyka logice się wymyka. To, co dziwne, wydziwiane, Oczy otwiera zaspane. I nagle, ojej buzie wszystkie roześmiane, Bo zadanie choć trudne, łatwe ma już rozwiązanie. (Ewa Bodnar)
10 marca 2018 roku odbyło się w Krakowie Laboratorium Treningu Twórczości “Synektyka”. Laboratoria Treningu Twórczości (LTT) to cykliczne warsztaty metodyczne służące wymianie i bogaceniu doświadczeń w obszarze metodyki twórczego rozwiązywania problemów, nie tylko edukacyjnych. Tym razem poznawaliśmy tajniki twórczego rozwiązywania problemów metodą synektyczną. Synektyka to bowiem jedna z metod twórczego rozwiązywania problemów. I to przywiodło do Krakowa grupę głodnych wiedzy na jej temat… Było to wspaniałe spotkanie warsztatowe:merytoryczne, radosne,chwilami ludyczne,ale…synektyczne…
Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom, a szczególnie prowadzącemu warsztaty doktorowi Krzysztofowi Piotrowskiemu za ogarnięcie naszych temperamentów i mistrzowskie trenerskie przeprowadzenie nas z punktu A do punktu Z przez wszystkie rafy po drodze.
Dr Krzysztof Piotrowski, jeden z współzałożycieli Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności jest psychologiem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z Ośrodkiem Twórczej Edukacji „Kangur” w Krakowie. Zajmuje się eksperymentalnym badaniem twórczości oraz procesów poznawczych, stworzył kilkanaście oryginalnych technik wspomagających myślenie twórcze (m.in. techniki odlingwistyczne). Autor publikacji na temat pamięci, uwagi, uczenia mimowolnego i wspierania zdolności twórczych.