Lidia Długołęcka – Pinkwart

Artysta muzyk, w latach 1990-2005 dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem, autorka koncepcji i założycielka pierwszej w Polsce Państwowej Podstawowej Szkoły Artystycznej, przekształconej podczas reformy w 9-letnią Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną.

Autorka książek i publikacji związanych z muzyką, kreatywnością i historią Zakopanego / m.in. tomika poezji; scenariusza misterium Bożonarodzeniowego Godni cas – dla Teatru Witkacego; wpółautor Przewodnika historycznego po Zakopanem; Zakopane od A do Z; Muzyki i Tatr;  Podróży z Fantazją – bajki muzycznej; Pati i Jędrek mali strażnicy Tatr; audycji telewizyjnych.

Prowadząca warsztaty pedagogiczne w trzech edycjach Studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu/.

Członek założyciel i sekretarz pierwszego zarządu ogólnopolskiego Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego, Towarzystwa Edukacji Artystycznej,  EL-Muzyki.  Posiada w swoim dorobku kompozycje muzyki poważnej i rozrywkowej, prowadzi wykłady i warsztaty związane z twórczością i kreatywnością. Superwizor Treningu Twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. W kadencji  2013-17 wiceprezes Zarządu PSK obecnie członek Komisji Rewizyjnej PSK.

.