Lidia Długołęcka – Pinkwart

trener i superwizor twórczości

wiceprezes PSK (2013-2017)

członek komisji rewizyjnej PSK (od 2017)

Artysta muzyk, w latach 1990-2005 dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem, autorka koncepcji i założycielka pierwszej w Polsce Państwowej Podstawowej Szkoły Artystycznej, przekształconej podczas reformy w 9-letnią Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną.

Autorka książek i publikacji związanych z muzyką, kreatywnością i historią Zakopanego / m.in. tomika poezji; scenariusza misterium Bożonarodzeniowego Godni cas – dla Teatru Witkacego; wpółautor Przewodnika historycznego po Zakopanem; Zakopane od A do Z; Muzyki i Tatr;  Podróży z Fantazją – bajki muzycznej; Pati i Jędrek mali strażnicy Tatr; audycji telewizyjnych.

Prowadząca warsztaty pedagogiczne w trzech edycjach Studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Członek założyciel i sekretarz pierwszego zarządu ogólnopolskiego Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego, Towarzystwa Edukacji Artystycznej,  EL-Muzyki. 

Posiada w swoim dorobku kompozycje muzyki poważnej i rozrywkowej, prowadzi wykłady i warsztaty związane z twórczością i kreatywnością. Wieloletni nauczyciel muzyki, dyrektor Państwowej Szkoły muzycznej I stopnia w Zakopanem, założyciel i dyrektor pierwszej w Polsce Państwowej Podstawowej Szkoły Artystycznej, przekształconej w czasie reformy w 1999 roku w 9-letnią Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną, jest autorką wielu kompozycji na fortepian i inne instrumenty, piosenek, publikacji i artykułów muzycznych, tomiku poezji, książki Portrety pierwszych absolwentów i nauczycieli szkoły artystycznej w Zakopanem, współautorką (z Maciejem Pinkwartem) książek: Zakopane – przewodnik historyczny; Zakopane od A do Z; Muzyka i Tatry; współautorką programów telewizyjnych o Zakopanem, jak również prowadzącą warsztaty pedagogiczne na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaj Kopernika w Toruniu.

Była wieloletnim sekretarzem i prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (Koło w Zakopanem), sekretarzem zarządu Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego, wiceprezesem Towarzystwa Edukacji Artystycznej. Prowadziła klasę fortepianu w szkole artystycznej w Popradzie, na Słowacji.