Monika Modrzejewska-Świgulska

sekretarz zarządu PSK 2008 – 2013

Monika Modrzejewska-Świgulska od urodzenia mieszka w Łodzi. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomowe studium w zakresie Arteterapii organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizacja: aktywność twórcza i sposoby jej wspierania.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kreatywności oraz stowarzyszenia „Terapia i Teatr” w Łodzi. Ze stowarzyszeniem „Terapia i Teatr” współpracowała od 1995 roku. W 2002 była członkiem Rady Artystycznej Międzynarodowego Biennale: V Spotkań Teatralnych Terapia i Teatr oraz organizowała warsztaty plastyczne i muzyczno-teatralne w ramach spotkań. Po studiach pracowała jako: wychowawca świetlicy w gimnazjum, pedagog w wiejskiej szkole w Kurowicach, gdzie prowadziła m.in. zajęcia teatralne oraz pedagog Świetlicy Środowiskowo – Terapeutycznej Fundacji Polska Akcja Humanitarna. Realizowała tam autorski program socjoterapeutyczny z elementami arteteterapii, opracowany wraz ze współpracownikami świetlicy.

Obecnie pracuje w Zakładzie Pedagogiki Twórczości Uniwersytetu Łódzkiego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki pedagogiki twórczości, animacji społeczno-kulturalnej oraz badań biograficzno-narracyjnych. Prywatnie ćwiczy hatah-jogę, lubi długie spacery i teatr oraz muzykę folkową. Jest mężatką – mąż Jacek jest artystą plastykiem, uczy rysunku i malarstwa. 

Kontakt: monika.modrzejewska@wp.pl