Magdalena Ciechańska

członek komisji rewizyjnej PSK (od 2012)

Jestem pedagożką, nauczycielką dyplomowaną.
Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w zakresie  psychopedagogika kreatywności (2000),  wiedza o teatrze (2014), zarządzane oświatą (2007) oraz uczestniczyłam w licznych szkoleniach z dramy, warsztatów teatralnych i pedagogiki zabawy, laboratoriach, seminariach i konferencjach twórczości.
Jestem członkiem od 2000 roku czyli od samego początku powstania Stowarzyszenia.

W latach 2003 – 2006 organizowałam spotkania członków warszawskiego koła PSK mające na celu samokształcenie, wymianę doświadczeń i wsparcie dla twórczych nauczycieli. Byłam organizatorem sesji naukowej w Konstancinie Jeziornej w roku 2005. Brałam udział w laboratoriach twórczości, twórczych popasach zwiedzając piękne i malownicze tereny Polski oraz poznając nowe trendy i aspekty twórczości.
Od 1998 roku jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA – Oddział Warszawski. Zaczynałam jako członek, później byłam w Zarządzie. Od 2014 do 2021 roku byłam dyrektorką Centrum Szkoleniowego KLANZA. Uczestniczyłam w wielu projektach środowiskowych na terenie Warszawy propagując ideę zabawy wspierającej naukę.
Moje początki pracy z dziećmi zaczęły się w Hufcu Warszawa Śródmieście – gdzie przez wiele lat prowadziłam drużyny zuchowe a później szczep 281 WDHiZ. Prowadziłam kolonie zuchowe i obozy harcerskie.
Moim miejscem pracy i prawie drugim domem jest Pałac Młodzieży w Warszawie. Początkowo pracowałam w Dziale Współpracy, zajmowałam się informacją, klubem, kinem. Zainicjowałam wznowienie wydawania gazetki pałacowej pod nazwą PANORAMA,organizowałam imprezy „Trzy godziny dla Rodziny” – czyli seanse w Kinie Rodzinnym i tematycznie związane z obejrzanym filmem zabawy dla całych rodzin.
Od 2006 roku prowadziłam zajęcia  kreatywności w Pracowni Działań Twórczych. Z czasem przekształcały się one w zajęcia coraz bardziej teatralne a dziś są zabawą w teatr i noszą nazwę Twórcze Działania Teatralne. Od tego czasu wystawiliśmy 122  tytuły przedstawień.
W roku szkolnym 2011/12 z inicjatywy mojej, Magdaleny Bany i Piotra Paszkiewicz powstały w Pałacu zajęcia musicalowe.  Małe Musicale przez 10 lat przygotowały już 22 widowiska i zdobyły nagrody na przeglądach w kategorii musical. 
Przez wiele lat  prowadziłam turnusy podczas Akcji Letniej  w Pieczarkach i organizowałam obozy musicalowe.
Na mojej drodze zawodowej byli także seniorzy. W Klubie Osiedlowym JEDYNKA na Ochocie prowadziłam różne działania w ramach zajęć Aktywny Senior od dzierganie na szydełku, przez gimnastykę usprawniającą.
Publikowałam teksty w czasopismach:
„GRUPA i ZABAWA”, KLANZA w CZASIE WOLNYM” , „MÓJ@KLANZA” – wyd. KLANZA
„ZUCHOWE WIEŚCI” – wyd. ZHP
„TWOJE LEKCJE – ATRAKCYJNE ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE I KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ” – wyd. RAABE