Wakacyjne Laboratorium Twórczości 2021

                            Wszyscy myślimy…jak, z kim, z czym wypłynąć w dal….

Laboratoria Treningu Twórczości są stałą formą doskonalenia, głównie w formule warsztatowej, podczas których poznajemy metody, style i konkretne ćwiczenia z treningów twórczości w praktyce.

Mając za sobą doświadczenie potwierdzające zasadę, że czas wakacyjny jest idealny, by zrobić coś dla siebie, proponujemy Państwu Wakacyjne Laboratorium Twórczości.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chętnie połączą wiedzę z praktyką w pięknych okolicznościach przyrody. Są zainteresowane rozwojem osobistym w zakresie coachingu, kształtowania postawy twórczej, poszukują nowych metod pracy (z uczniami i dorosłymi), nie boją się przeżyć przygody z „twórczymi szykanami”, zmierzą się z technikami rękodzielniczymi, będą szukać inspiracji w literaturze, muzyce, sztukach plastycznych i przestrzeni – tak realnej jak i wirtualnej.

W programie przewidziane są warsztaty kaligrafii na tkaninie, przyjrzenie się „architekturze” metafory, fotografii jako formie rozwoju osobistego, warsztaty matematycznego myślenia i inspiracje sztuką Eschera we współczesnych dziedzinach projektowania. Zastanowimy się nad programem Motywacji Błyskawicznej, a podczas docierania do opowieści skryptowych zmierzymy się z przyjemną techniką druku  z  matryc  glinianych. Program spotkania będzie podporządkowany metodyce treningu twórczości. Wszystkie warsztaty poprowadzą członkowie (trenerzy i superwizorzy) Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Znajdzie się też czas na zwiedzanie urokliwej okolicy i wakacyjny relaks. Najważniejsza jest przecież równowaga. Szczegółowy program zostanie podany osobom, które zgłoszą swój udział w WLT.

W tym roku zapraszamy na Mazury do miejscowości Stręgielek, położonej w województwie  warmińsko – mazurskim, w powiecie węgorzewskim, nad rzeką Sapiną i wśród rozległych łąk. A do jeziora Stręgielek  z plażą, dotrzeć można po przejściu 800 metrów…Wokół cisza, spokój, śpiew ptaków.

Urokliwe miejsce zaprasza do wędrówek pieszych, wycieczek rowerowych, kajakowania. Doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku oraz intensywnej pracy nad rozwojem osobistym.

Zakwaterowanie:  Agropensjonat Stręgielek

Termin: 18 -24 lipca 2021r.

Odpłatność :

Dla członków PSK, mających opłacone składki członkowskie: 900 zł, dla pozostałych osób: 1100 zł (dla dzieci do lat 4opłata wynosi 800 zł).

Każda zgłaszająca się osoba wpłaca 100 zł bezzwrotnego zadatku (wlicza się go do całości kosztów pobytu). Ten zadatek koniecznie trzeba wpłacić do 9 czerwca na konto PSK, gdyż musimy przelać pieniądze tytułem zadatku na konto właścicieli. Jest to konieczne, inaczej rezerwacja nie zostanie przyjęta.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: dorkul67@gmail.com  do dnia 28 maja 2021r.– wtedy musimy potwierdzić ilość osób biorących udział w Wakacyjnym Laboratorium Twórczości.

Wpłat prosimy dokonywać na konto nr: PKO SA  IV O/Kraków  10 1240 3002 1111 0000 2885 7811

W tytule wpłaty:  imię, nazwisko uczestnika, WLT 2021,Stręgielek.

Opłata obejmuje koszt zakwaterowania, wyżywienia oraz  warsztatów. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie
o odbyciu formy doskonalenia zawodowego. Osobom zainteresowanym wystawiamy faktury.

Zapraszamy, płyńmy, przeżyjmy  razem   kilka  twórczych  dni!

W imieniu Zarządu PSK

Prezeska Anna Przybylska

Jakie czasy, takie spotkania. Online z zarządem PSK :-)

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności!
Zarząd PSK serdecznie zaprasza na spotkanie online w dniu 19 lutego o godz. 19.00, aby porozmawiać o tym, co ważne dla naszej społeczności.
Ceniąc i uważając za wartość twórcze spotkania w realu, doszliśmy do wniosku, że czas ucieka, a my chcemy się zobaczyć. Jakie czasy – takie spotkania ????
Jeśli jesteś zainteresowana/y – wypełnij formularz zgłoszeniowy a my skontaktujemy się, podając link do spotkania.
Zapraszamy. Tutaj link do formularza zgłoszeniowego:https://docs.google.com/forms/d/11gmgOuxikdbctiHWVVZcxHwy2fcJoldqc4CWZRm2LTI/edit?fbclid=IwAR1ipCrqokOuAllCd4J-TEKLjZttwPDlTetPqP9l9CkByZM_yLoByiTxb0c

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

„Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie” autorstwa dr Elżbiety Płóciennik i prof. dr. hab. Krzysztofa J. Szmidta zadebiutowało na rynku wydawniczym pod koniec 2020 r. i jest nowym, ciekawym spojrzeniem na istotę twórczego myślenia, czyli właśnie myślenie pytajne. Poniżej link do artykułu dr Elżbiety Płóciennik. Serdecznie gratulujemy Autorom! 🙂 https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/2020/12/21/o-pytaniach-i-zadawaniu-pytan-czyli-o-mysleniu-pytajnym/

Nowa strona p-s-k.pl

Nowa strona p-s-k.pl

Na początku października 2019 roku nasza poprzednia strona, w wyniku działań hakerskich, utraciła zdolność aktualizacji i do wakacji tego roku nie udało nam się jej naprawić. Dlatego podczas zebrania zarządu w lipcu 2020 podjęto decyzję o założeniu nowej strony. Ma ona mieć lepsze zabezpieczenia, oraz oddawać ducha nowych pomysłów na działalność PSK, jakie podczas tego spotkania się pojawiły.

W miarę możliwości będziemy odtwarzać część treści ze starych zasobów, ale jest to bardzo trudne. Dlatego jeśli posiadasz jakieś materiały, które warto byłoby umieścić w archiwum, prosimy o ich przesyłanie na adres administratora:

postmaster@p-s-k.pl

Spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PSK

Spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PSK

W dniach 22-24 lipca 2020 r. odbyło się wyjazdowe spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Podobnie jak wielu innym organizacjom czy stowarzyszeniom pandemia mocno pokrzyżowała plany, bo odwołano wiosenne Laboratorium Twórczości i Wakacyjne Laboratorium Twórczości, które miało się odbyć na Mazurach. W związku z tym rozmawiano o nowej rzeczywistości, uwzględniającej kontekst aktualnej sytuacji, planach jesiennego Laboratorium, a także o okrągłej, dwudziestej rocznicy powstania PSK.

Debiut literacki „Woda księżycowa”

Debiut literacki „Woda księżycowa”

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa o debiucie literackim członkini PSK Agnieszki Janiszewskiej-Szczepanik. „Woda Księżycowa” (Wyd. Novae Res) to książka o poszukiwaniu sensu, samorealizacji i spełnieniu w życiu osobistym i zawodowym – już pojawiła się w księgarniach. Autorce serdecznie gratulujemy, a Państwa zapraszamy do lektury!

XV Wirtualny Jubileusz DI

XV Wirtualny Jubileusz DI

W dniach 19-21 czerwca 2020 odbył się Wirtualny Jubileusz XV Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – wydarzenie, któremu Polskie Stowarzyszenie Kreatywności patronuje od wielu lat. Pandemia spowodowała zmianę formuły tej pięknej uroczystości, stanowiącej podsumowanie twórczych zmagań wielu drużyn z Polski i z zagranicy, Życzymy Organizatorom niegasnącego zapału i trzymamy kciuki za kolejne edycje.

Konferencja online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”.

Konferencja online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”.

W dniu 9 maja 2020 r. członkinie Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, odpowiadając na zaproszenie EduAkcji, wystąpiły jako ekspertki i prelegentki  na konferencji online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”. Dr Monika Just opowiadała o postawie twórczej („Postawa twórcza pomysłem na działania wspierające rozwój dziecka mimo ograniczeń”), Dorota Kulesza-Tałan poświęciła swój wykład samoregulacji i uważności („Jak wzmacniać samoregulację i uważność w sytuacji kryzysowej?”), a Ewa Bodnar pochyliła się nad pracą z dzieckiem z deficytami („Wzmacnianie postawy twórczej w pracy z dzieckiem z różnymi deficytami”). Cieszyło duże zainteresowanie tematem postawy twórczej, która odpowiednio stymulowana, może wspierać ludzi również w czasach kryzysu.