Kamień – Papier – Łucznica – …

Kamień – Papier – Łucznica – …

Jak czerpać, żeby się nie wyczerpać?

Zapraszamy na Wakacyjne Laboratorium Twórczości w Łucznicy koło Pilawy (Pilawa koło Warszawy) od 1 do 6 sierpnia 2022.

Tym razem spotkamy się w miejscu o bogatej historii. W ośrodku Akademia Łucznica mieszczącym się w pięknym dworku z poł. XIX wieku, w którym od lat 80-tych ubiegłego wieku doskonalono kadry kultury. Przygotowywano tu artystów, instruktorów, animatorów do pracy z materiałami tradycyjnie kojarzonymi z rękodziełem artystycznym, ale przede wszystkim, do odkrywania potencjałów twórczych w każdym człowieku. Od początku istniało tu przekonanie, że kreatywność nie jest wyłącznie domeną sztuki.  Kreatywność rozumiana jest tutaj jako „postawa gotowości do wprowadzania zmian i przełamywania stereotypów, także w obszarach pozaartystycznych”. (https://www.lucznica.org.pl/)

Continue reading →

Magdalena Ciechańska

Magdalena Ciechańska

członek komisji rewizyjnej PSK (od 2012)

Jestem pedagożką, nauczycielką dyplomowaną.
Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w zakresie  psychopedagogika kreatywności (2000),  wiedza o teatrze (2014), zarządzane oświatą (2007) oraz uczestniczyłam w licznych szkoleniach z dramy, warsztatów teatralnych i pedagogiki zabawy, laboratoriach, seminariach i konferencjach twórczości.
Jestem członkiem od 2000 roku czyli od samego początku powstania Stowarzyszenia.

Continue reading →

Beata Kunat

Beata Kunat

trener i superwizor twórczości
wiceprezes zarządu PSK (od 2022)

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Licencjonowany superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz trener międzynarodowego programu Destination Imagination. Redaktorka międzynarodowego czasopisma naukowego „Creativity. Theories-Research-Applications” (www.creativity.uwb.edu.pl) poświęconego problematyce kreatywności człowieka.

Jej zainteresowania naukowo – badawcze koncentrują się głównie wokół kreatywności i pasji człowieka.

Continue reading →

Agnieszka Wojtas

Agnieszka Wojtas

prezes zarządu PSK (od 2022)

Na co dzień nauczyciel (ponad 20 letni staż pracy w szkole, przez 10 lat pełniła funkcję dyrektora szkoły podstawowej). Absolwentka PŁ oraz UŁ, kursów z zakresu pedagogiki Montessori (w szczególności z zakresu nauk przyrodniczych), studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezes Fundacji KOLOROWO.

Pasjonatka sztuki i kultury, realizatorka projektów dydaktyczny wyzwalających kreatywność. Doświadczenie organizacyjne zdobywała podczas organizacji wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych realizowanych m.in. przez fundacje KOLOROWO (www.kolorowo.org).

Uwaga: zmiana zarządu!

Uwaga: zmiana zarządu!

W dniu 31.01.2022r., w trybie online, odbyło się Walne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Podczas spotkania został wybrany nowy zarząd naszej organizacji na kadencję w latach 2022-2026.
Prezes zarządu została Agnieszka Wojtas, jej zastępcą Beata Kunat.
Pozostali członkowie to Joanna Brzezińska pełniąca funkcję sekretarza, Ewa Bodnar – skarbnika i Monika Just.

Mamy nadzieję na dalszy rozwój PSK. Liczymy na współpracę i wsparcie wszystkich członków stowarzyszania.

Continue reading →
Wakacyjne Laboratorium Twórczości 2021

Wakacyjne Laboratorium Twórczości 2021

                            Wszyscy myślimy…jak, z kim, z czym wypłynąć w dal….

Laboratoria Treningu Twórczości są stałą formą doskonalenia, głównie w formule warsztatowej, podczas których poznajemy metody, style i konkretne ćwiczenia z treningów twórczości w praktyce.

Mając za sobą doświadczenie potwierdzające zasadę, że czas wakacyjny jest idealny, by zrobić coś dla siebie, proponujemy Państwu Wakacyjne Laboratorium Twórczości.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chętnie połączą wiedzę z praktyką w pięknych okolicznościach przyrody. Są zainteresowane rozwojem osobistym w zakresie coachingu, kształtowania postawy twórczej, poszukują nowych metod pracy (z uczniami i dorosłymi), nie boją się przeżyć przygody z „twórczymi szykanami”, zmierzą się z technikami rękodzielniczymi, będą szukać inspiracji w literaturze, muzyce, sztukach plastycznych i przestrzeni – tak realnej jak i wirtualnej.

Continue reading →

Jakie czasy, takie spotkania. Online z zarządem PSK :-)

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności!
Zarząd PSK serdecznie zaprasza na spotkanie online w dniu 19 lutego o godz. 19.00, aby porozmawiać o tym, co ważne dla naszej społeczności.
Ceniąc i uważając za wartość twórcze spotkania w realu, doszliśmy do wniosku, że czas ucieka, a my chcemy się zobaczyć. Jakie czasy – takie spotkania ????
Jeśli jesteś zainteresowana/y – wypełnij formularz zgłoszeniowy a my skontaktujemy się, podając link do spotkania.
Zapraszamy. Tutaj link do formularza zgłoszeniowego:https://docs.google.com/forms/d/11gmgOuxikdbctiHWVVZcxHwy2fcJoldqc4CWZRm2LTI/edit?fbclid=IwAR1ipCrqokOuAllCd4J-TEKLjZttwPDlTetPqP9l9CkByZM_yLoByiTxb0c

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

“Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie” autorstwa dr Elżbiety Płóciennik i prof. dr. hab. Krzysztofa J. Szmidta zadebiutowało na rynku wydawniczym pod koniec 2020 r. i jest nowym, ciekawym spojrzeniem na istotę twórczego myślenia, czyli właśnie myślenie pytajne. Poniżej link do artykułu dr Elżbiety Płóciennik. Serdecznie gratulujemy Autorom! 🙂 https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/2020/12/21/o-pytaniach-i-zadawaniu-pytan-czyli-o-mysleniu-pytajnym/