Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności!
Zarząd PSK serdecznie zaprasza na spotkanie online w dniu 19 lutego o godz. 19.00, aby porozmawiać o tym, co ważne dla naszej społeczności.
Ceniąc i uważając za wartość twórcze spotkania w realu, doszliśmy do wniosku, że czas ucieka, a my chcemy się zobaczyć. Jakie czasy – takie spotkania
Jeśli jesteś zainteresowana/y – wypełnij formularz zgłoszeniowy a my skontaktujemy się, podając link do spotkania.
Zapraszamy. Tutaj link do formularza zgłoszeniowego:https://docs.google.com/forms/d/11gmgOuxikdbctiHWVVZcxHwy2fcJoldqc4CWZRm2LTI/edit?fbclid=IwAR1ipCrqokOuAllCd4J-TEKLjZttwPDlTetPqP9l9CkByZM_yLoByiTxb0c

Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie
„Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie” autorstwa dr Elżbiety Płóciennik i prof. dr. hab. Krzysztofa J. Szmidta zadebiutowało na rynku wydawniczym pod koniec 2020 r. i jest nowym, ciekawym spojrzeniem na istotę twórczego myślenia, czyli właśnie myślenie pytajne. Poniżej link do artykułu dr Elżbiety Płóciennik. Serdecznie gratulujemy Autorom! 🙂 https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/2020/12/21/o-pytaniach-i-zadawaniu-pytan-czyli-o-mysleniu-pytajnym/

Odszedł Sir Ken Robinson
Mamy w sobie ogromny smutek, bo odszedł jeden z Największych kreatywnych. Sir Ken Robinson zmarł 21 sierpnia 2020 r.
Continue reading →Biuletyny PSK
Proponujemy pobranie kompletu biuletynów z lat 2001 – 2008, które zawierają informacje o działaniach PSK w tym czasie (wakacyjnych spotkaniach, zwanych „popasami”, sesjach, warsztatach i innych aktywnościach stowarzyszenia), recenzje literatury z obszaru kreatywności i twórczości, bank ćwiczeń twórczych.

Nowa strona p-s-k.pl
Na początku października 2019 roku nasza poprzednia strona, w wyniku działań hakerskich, utraciła zdolność aktualizacji i do wakacji tego roku nie udało nam się jej naprawić. Dlatego podczas zebrania zarządu w lipcu 2020 podjęto decyzję o założeniu nowej strony. Ma ona mieć lepsze zabezpieczenia, oraz oddawać ducha nowych pomysłów na działalność PSK, jakie podczas tego spotkania się pojawiły.
W miarę możliwości będziemy odtwarzać część treści ze starych zasobów, ale jest to bardzo trudne. Dlatego jeśli posiadasz jakieś materiały, które warto byłoby umieścić w archiwum, prosimy o ich przesyłanie na adres administratora:

Spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PSK
W dniach 22-24 lipca 2020 r. odbyło się wyjazdowe spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Podobnie jak wielu innym organizacjom czy stowarzyszeniom pandemia mocno pokrzyżowała plany, bo odwołano wiosenne Laboratorium Twórczości i Wakacyjne Laboratorium Twórczości, które miało się odbyć na Mazurach. W związku z tym rozmawiano o nowej rzeczywistości, uwzględniającej kontekst aktualnej sytuacji, planach jesiennego Laboratorium, a także o okrągłej, dwudziestej rocznicy powstania PSK.
Spotkanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej PSK lipiec 2020

Debiut literacki „Woda księżycowa”
Jest nam bardzo miło poinformować Państwa o debiucie literackim członkini PSK Agnieszki Janiszewskiej-Szczepanik. „Woda Księżycowa” (Wyd. Novae Res) to książka o poszukiwaniu sensu, samorealizacji i spełnieniu w życiu osobistym i zawodowym – już pojawiła się w księgarniach. Autorce serdecznie gratulujemy, a Państwa zapraszamy do lektury!
„Woda księżycowa”

XV Wirtualny Jubileusz DI
W dniach 19-21 czerwca 2020 odbył się Wirtualny Jubileusz XV Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – wydarzenie, któremu Polskie Stowarzyszenie Kreatywności patronuje od wielu lat. Pandemia spowodowała zmianę formuły tej pięknej uroczystości, stanowiącej podsumowanie twórczych zmagań wielu drużyn z Polski i z zagranicy, Życzymy Organizatorom niegasnącego zapału i trzymamy kciuki za kolejne edycje.
XV Jubileusz DI czerwiec 2020

Konferencja online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”.
W dniu 9 maja 2020 r. członkinie Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, odpowiadając na zaproszenie EduAkcji, wystąpiły jako ekspertki i prelegentki na konferencji online „Dziecko-rodzic-nauczyciel. Jak wspierać się w kryzysie? Kreatywność jako sposób na nowe wyzwania”. Dr Monika Just opowiadała o postawie twórczej („Postawa twórcza pomysłem na działania wspierające rozwój dziecka mimo ograniczeń”), Dorota Kulesza-Tałan poświęciła swój wykład samoregulacji i uważności („Jak wzmacniać samoregulację i uważność w sytuacji kryzysowej?”), a Ewa Bodnar pochyliła się nad pracą z dzieckiem z deficytami („Wzmacnianie postawy twórczej w pracy z dzieckiem z różnymi deficytami”). Cieszyło duże zainteresowanie tematem postawy twórczej, która odpowiednio stymulowana, może wspierać ludzi również w czasach kryzysu.

Życzenia wielkanocne
W tym roku spędzimy wielkanocną przerwę prawdopodobnie w najbardziej nietypowy sposób – czyli przebywając w swoich domach w izolacji społecznej, spowodowanej pandemią. Mamy nadzieję, że ten czas wykorzystamy mimo wszystko twórczo i radośnie, czego serdecznie Państwu życzymy 🙂
Wielkanoc w czasie pandemii kwiecień 2020